Дозвілля

Нацбанк презентував пам’ятні монети «Ой у лузі червона калина»

Національний банк України презентував пам’ятні монети «Ой у лузі червона калина», які вводяться в обіг з 18 липня 2022 року. Про це під час презентації монети розповів заступник голови Національного банку Олексій Шабан, передає кореспондент Укрінформу.

«Під час війни пісня “Ой у лузі червона калина” стала українським символом незламності і гімном мужнього протистояння ворогу. Як і сотні років тому, суть цієї пісні залишається актуальною й нині – боротьба з московською владою за незалежність України. Тому на знак глибокої поваги та вдячності до українських захисників ми вводимо в обіг ці нові пам’ятні монети», – зауважив Шабан.

Він нагадав, що в перший день війни Національний банк відкрив спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних сил України. За майже п’ять місяців війни Національний банк перерахував на потреби військових вже майже 18 млрд грн.

Придбати пам’ятні монети можна буде в банків-дистриб’юторів із продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції: Укргазбанку, Радабанку, Таскомбанку та ПриватБанку.

Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла 925 проби, її тираж – до 5 000 штук; монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу, тираж – до 250 000 штук.