Новини

Бред Пітт та Нік Кейв дебютували як художники

Бред Пітт та австралійський музикант Нік Кейв дебютували як художники, представивши скульптури та кераміку свого авторства, пише Insider. Експозиція відкрилася у художньому музеї Сари Хільден, розташованому у місті Тампере на півдні Фінляндії, та триватиме до 15 січня 2023 року. Спочатку планувалося виставити виключно роботи британського скульптора Томаса Хаусаго, але він переконав музей включити роботи його друзів Пітта і Кейва.

«Кейв і Пітт вже відомі у своїх галузях музики і кіно, але вони вперше виставляють свої роботи – твори, створені в ході діалогу з Хаусаго», – кажуть у фінському музеї. Обидва артисти особисто вирушили до Тампере на відкриття, зізнавшись місцевій пресі, що дуже хвилюються та нервуються, вперше представляючи публіці своє мистецтво.

Повідомляється, що Пітт почав займатися керамічним мистецтвом після розлучення з Анджеліною Джолі у 2017 році. Серед дев’яти робіт 58-річного актора, представлених на виставці, – конструкція у формі будинку, відлита з прозорого силікону та прострілена кулями, а також гіпсова панель, що зображує сцену стрілянини. Як зізнався Пітт фінській громадській телекомпанії YLE, його робота присвячена «самоаналізу».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Sara Hildénin taidemuseo (@sarahildenart)

«Це, знаєте, роздуми про те, де я помилився у своїх стосунках? Де я схибив? До чого я причетний? – пояснив Бред. – Це пов’язано з тим, що я називаю дійсно радикальною інвентаризацією самого себе, коли я був дуже, вкрай чесний із самим собою і… думав про тих, кого я міг образити, і про моменти, в яких вчинив невірно».

Зі свого боку Кейв створив серію керамічних фігурок, що зображують життя диявола. Над колекцію з 17 штук він працював у період з 2020 по цей рік. «Я хотів зробити диявола, бо він був червоним, а мені подобається колір червоної глазурі. Зрештою, я вирішив зробити історію життя самого диявола, – пояснив Кейв телекомпанії YLE. – Для мене це щось про ідею прощення чи необхідність бути прощеним. Для мене це дуже особиста робота».