Дозвілля

Rozetka зняла з продажу на маркетплейсі феєрверки та всю піротехніку

Найбільший український онлайн-ритейлер Rozetka виключив із асортименту феєрверки, петарди та іншу піротехніку. Раніше її могли продавати лише компанії-партнери ритейлера на маркетплейсі.

«Заборонити продаж піротехніки в Україні просто необхідно. Її використання під час війни неприпустиме, адже навіть грім спричиняє паніку в людей, що вже казати про вибухи салютів, які схожі на вибухи бомб. Ми закликаємо наших колег серед українських ритейлерів та інших компаній якомога швидше долучатися до ініціативи», – говорить Владислав Чечоткін, співзасновник Rozetka.

Ще до початку повномасштабного вторгнення росії з ініціативою щодо заборони продажу феєрверків та іншої піротехніки виступали українські активісти. «Здавалося б, після 24 лютого питання себе вичерпало. Однак протягом цих місяців ми бачимо у новинах повідомлення про використання феєрверків у різних регіонах України, зокрема у нещодавно звільнених від російської окупації. Насамперед, заборона піротехніки повинна убезпечити українських солдатів, а також ветеранів і переселенців із посттравматичним синдромом. Крім того, вона допоможе захистити довкілля і тварин, а також тих, хто запускає феєрверки, від травмування», – розповідає Олександр Тодорчук, засновник всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals та співавтор ініціативи.

До речі, законотворці вже внесли до Верховної Ради України відповідний законопроєкт. Він дозволяє використовувати піротехніку лише для потреб ЗСУ, Національної поліції України та аварійно-рятувальних служб. Виняток становить сценічна піротехніка Т1 і Т2, а також феєрверки F1 з низьким рівнем небезпеки та незначним рівнем шуму. Також законопроєкт забороняє продаж та передання подібної піротехніки особам до 16 років.